Дом из газобетона на сваях

Будинок з газобетону на палях

Завдяки активному розвитку та впровадження технологій будівництва за допомогою блокових елементів, для будівництва будинків почали застосовувати газобетон. Кожен блок має правильну геометричну форму, але лінійні розміри відрізняються. Матеріал має відносно невелику вагу, хороші характеристики міцності і довговічності. Помірна маса елементів дозволяє використовувати для заснування фундамент на палях.

Технологія будівництва

Будинок з газобетону на гвинтових палях підходить для складних грунтів, що мають схильність до просідання. Ідеальний і для місцевостей, де спостерігається обдимання ґрунту (розширення при підвищеній вологості і негативних температурах). Будівництво за допомогою сучасних матеріалів і технологій можна здійснювати на ділянках з великою глибиною промерзання і на крутих схилах.
Для вирішення поставлених завдань можуть застосовуватися різні палі, але популярні стали гвинтові елементи, що дозволяють рівномірно розподілити всю навантаження на ділянку землі. При зведенні враховується:

 • вага всієї будови;
 • рельєф ділянки;
 • специфіка ґрунту.

Будинок з піноблоків на гвинтових палях передбачає використання елементів з діаметром від 89 мм і вище. Чим більше вага споруди, що зводиться, тим солідніше повинен бути діаметр кожного стержня. Всі представлені в продажу елементи відрізняються вертикальним показниками навантаження. Якщо не дотримуватися технічні характеристики, можна зіткнутися з несприятливими наслідками в майбутньому.

Розрахунки і підготовчі роботи

Спочатку відбувається створення і оформлення проекту, оцінка місцевості. Призначаються геотехнічні вишукування і вимірювання корозійної агресивності грунтів. Деякі компанії виробляють процедуру пробного загвинчування паль. Для розрахунків несучої здатності виконують збір навантажень від будівлі.
Визначається місце, де будуть встановлюватися стрижні. Зазвичай це несучі вузли, конструкції, стіни, перегородки. Доцільно їх встановлювати:

 • в кутах будинку;
 • місцях перетину стін;
 • зонах з підвищеним навантаженням.


Крок визначається індивідуально, але він не повинен бути більше 2,5 м.

Установка паль

Гвинтовий фундамент для будинку з піноблоків передбачає виконання робіт ручним, механічним або редукторним способом. Останні два припускають залучення техніки спеціального призначення для прискорення виконання робіт. Ручний спосіб актуальний, якщо механізована установка недоступна з фінансових міркувань, немає можливості під’їхати до потрібної зоні. Цей варіант часто застосовується для невеликих будівель.


Використання обладнання спрощує процес, але іноді робить його менш точним. Застосовуватися можуть спеціальні установки, здатні виконувати роботи в будь-який час року. Актуальні вони при монтажі стовбурів з діаметром від 79 до 133 мм.

Після монтажу всі елементи обрізаються на одному горизонтальному рівні за допомогою лазера і болгарки. Залишається виконати роботи по додатковому посиленню і антикорозійного захисту внутрішньої поверхні кожного металевого елемента. Для організації останнього палі заповнюють рідким бетоном.

Ростверк

Найміцніший варіант – будівництво будинку з газобетону на гвинтових палях з використанням бетонного моноліту. Для його створення суміш заливають в опалубку, висота якої розраховується експертами. Опалубка робиться з дерев’яних щитів, армопоясу. Створюється міцна конструкція з необхідними показниками стійкості і несучої здатності. Через 28 днів бетон ізолюють бітумом.

Переваги

Газобетон або блокової будинок на Гвинтове палях прослужити Довгий. Стріжні могут встановлюватіся в мерзлоті, а для забезпечення потрібного уровня кріплення Досить невелика Кількість елементів. До плюсів відносіться:

 • швидка організація Підстави за 1-2 дня;
 • Проста технологія;
 • Відсутність необхідності в залученні Великої кількості співробітніків;
 • Відсутність впліву на Властивості Підстави різніх властівостей ґрунту;
 • Відмінне теплопостачання будинку через Відсутність контакту з мерзлий грунт.

Специфіка

Гвинтовий фундамент під піноблоки вимагає проведення точних розрахунків. Без них важко визначити потрібну кількість паль, вибрати правильну форму ростверку. Всі розрахунки довірте фахівцям. Обов’язково враховується вітрова та снігове навантаження з урахуванням коефіцієнтів, позначених в СНиП. Цифри покажуть вплив парусність даху, її нахилу і розташування відносно рози вітрів.


Фундамент палі для споруд з газобетону – відмінний вибір для будівництва на непідготовленою основі. Всі показники розраховуються індивідуально з урахуванням поверховості, конструктиву стін і даних, отриманих по статистичному зондування.