Каркасний будинок на гвинтових палях

Каркасний будинок має невелику вагу, тому може встановлюватися на свайно-гвинтовому підставі. При відносно невеликій вартості зводиться тепле і міцне житло, зведене за невеликий проміжок часу. Споруда не робить надмірні навантаження на грунт, а фундамент палі забезпечує її стійкість, в тому числі на ділянках з ухилами і перепадами по висоті.

Коротка технологія

Фундамент на палях під каркасний будинок зазвичай роблять за стандартним алгоритмом. Спочатку проводиться розрахунок. На несучу здатність впливає:

  • довжина паль;
  • діаметр стовбура;
  • розмір лопатей.

Для підрахунків акцент робиться на розмірі, поверховості, типі покрівлі і на інших важливих моментах.


На ділянці відзначаються місця, де будуть встановлені гвинтові палі для каркасного будинку. Будівельники враховують рельєф ділянки, обраний крок. Важливо витримати приблизно однакову відстань між стрижнями для рівномірного розподілу вагового навантаження будинку.

Вибір паль

Є кілька варіантів опор:

  • багатовиткові;
  • з наварними металевими лопатками;
  • універсальні.


Процедуру підбору розмірів зазвичай довіряють фахівцям. Несуча здатність безпосередньо залежить від розмірів нижньої частини опори. Кожен стрижень має межу допустимого навантаження. Наприклад, палі з діаметрів 57 мм не підходять для капітальних споруд, оскільки використовуються тільки для організації легких огорож. При зведенні каркасного будинку на гвинтових палях своїми руками або із залученням фахівців застосовуються елементи діаметром 108 мм. Їх несуча здатність дорівнює від 5 тис. До 9 тис. Кг.

Вкручування паль

Металева труба або лом просунув в отвір опори зверху для організації важеля. На трубі відзначається глибина, на яку вона буде занурена в землю. Працювати потрібно акуратно, оскільки при дуже глибокому зануренні витягувати металевий стрижень не рекомендується. Звичайна паля має 3,5 м. В довжину, закручують її не менше, ніж на 1,5 м. Цей параметр залежить від глибини промерзання грунту в регіоні будівництва будинку.


Після закінчення робіт усі елементи вирівнюють в одну площину, а надлишки матеріалу обрізають болгаркою. Зверху на опори приварюють оголовки.

Обв'язка

Будівництво каркасних будинків на гвинтових палях передбачає і обв’язку паль. Ця процедура забезпечує монолітність усього підстави і служить балансиром стійкості конструкції. Процес включає застосування металевого швелера. Він кріпиться до привареним спеціальним елементам. Якщо все стрижні встановлені в правильному порядку, то процес проходить без будь-яких складнощів.

Переваги

Каркасний будинок на гвинтових палях можна звести на заболоченій місцевості і на територіях, де є високий рівень залягання ґрунтових вод. Металеві елементи захистять підставу від розлому при весняних перепадах. До плюсів відноситься:

  • прийнятна ціна монтажних робіт і матеріалів;
  • відсутність необхідності в посиленні по периметру;
  • довготривала експлуатація.


Якщо порівнювати зведення будинку на такому типі фундаменту з стрічковим, то вартість буде на 30% менше. Чи не буде потрібно виконання серйозних земляних робіт, очікування застигання цементу. Це значно скорочує терміни установки.


Експерти відзначають, що матеріал відноситься до найміцнішим. Він не боїться перепадів температур і не руйнується під впливом інших несприятливих чинників. Чи не буде сильно важливою і рівність поверхні, будівництво каркасного будинку на гвинтових палях допускається і на схилах або буграх.

Особливості

При будівництві враховуйте, що при надмірному збільшенні навантаження на конструкцію несучі здібності грунту знизяться. Через це може статися деформація нижньої обв’язки споруди і подальше руйнування стін. Важливо правильно провести всі розрахунки.


Ще одна особливість – метал, з якого зроблені металеві стрижні, мають кілька шарів захисту від корозії. При установці в кислому ґрунті, поряд з вишками стільникового зв’язку або у залізниці цілісність шарів може слабшати, тому потрібно продумати додатковий захист.


Збірний будинок на гвинтових палях простоїть довго, якщо дотримуватися технологію зведення, використовувати якісну продукцію, провести дослідження грунту перед початком робіт. Для підвищення надійності елементи можна залити бетоном або встановити ростверк. Це допоможе в майбутньому отримати з фундаменту один елемент для його заміни на новий.