Установка гвинтових паль своїми руками

Все більше і більше людей вважають за краще життя в багатоквартирних будинках свій власний приватний будинок. Їх приваблює ряд переваг: відсутність сусідів, можливість відпочити на свіжому повітрі, повна свобода в плануванні й оформленні житла.
Однак не варто забувати, що приватний будинок пов’язаний з рядом труднощів, що виникають ще на етапі будівництва. Одна з них – правильна закладка фундаменту. Вибір опорних конструкцій для фундаменту багато в чому залежить від клімату і типу грунту. З урахуванням кліматичних особливостей Києва, оптимальним вибором будуть гвинтові палі. Перед тим, як встановити гвинтові палі, потрібно знати особливості опори.
Основна перевага використання гвинтових паль при укладанні фундаменту – можливість їх використання в будь-якому грунті. Фактично, це металева труба із закріпленою на загостреному кінці гвинтовий лопаттю. Особливість конструкції палі дозволяє легко встановити її в грунті, просто вкрутити, за принципом самореза. Технологія монтажу гвинтових паль дозволяє надійно зафіксувати їх в грунті, не пошкодивши її при цьому і, як наслідок, не зменшивши несучу здатність грунту. Єдиний тип ґрунту, з яким не підходить цей вид фундаменту – скельний, так як він і сам виступає досить міцною основою.

Монтаж гвинтових паль: підготовчий етап

Монтаж гвинтових паль своїми руками слід проводити в кілька етапів. Точне дотримання технології – гарантія того, що ви отримаєте надійний і міцний фундамент. Якщо у вас є відповідні інструменти, ви можете ризикнути і спробувати зробити виготовлення гвинтових паль своїми руками. Для цього вам необхідно знайти креслення в інтернеті або виготовити їх самостійно. Варто скласти розрахунок фундаменту гвинтового типу – так ви точно будете знати, скільки паль вам необхідно.
Виготовлення паль – простий процес, який, втім, вимагає досить багато уваги. Вам необхідно виміряти товщину, обробити труби спеціальним засобом від іржі. Велика увага приділіть зварюванні швів, так як при недостатній міцності конструкція може лопнути при монтажі.
Ви також можете самостійно встановити їх в грунт, за допомогою креслень і виконати ростверк.
Закручування гвинтових паль вручну буде значно простіше, якщо ви зробите два отвори, в яке вденете шланг, що допомагає угвинчувати конструкцію в грунт.
Монтаж гвинтових паль вимагає обов’язкового етапу підготовки. Необхідно провести розмітку ділянки. Будь-які похибки більше двох сантиметрів можуть стати причиною провисання ростверку і, як наслідок, перекосу будівлі по несучій стіні.
Якщо ви хочете, щоб закручування гвинтових паль пройшло бездоганно, а фундамент залишався надійним ще довгі роки, зверніть увагу на максимально рівномірний монтаж. Розбийте план будинку на однакові квадрати або прямокутники. За діагоналях і сторонам розташуйте опорні блоки. Не забувайте, що кожна паля повинна бути розташована по центру несучих балок.
Як встановити гвинтові палі своїми руками точно за попереднім планом? Вбийте кілочки згідно з розміткою. Це допоможе вам не збитися при установці і максимально точно встановити всі опорні конструкції.

Установка гвинтових паль: технологія роботи

Установка опорних конструкцій цього типу повинна проходити з точним дотриманням всіх технологічних нюансів. Це допоможе вам забезпечити надійність фундаменту, не змістився і деформації стін і підлоги.


Загвинчування гвинтових паль повинно проходити в такій послідовності:

  • Попередньо викопується лідер-лунка під кожну палю. Для цього необхідно зняти верхній шар землі. Глибина такої лунки не повинна бути більше 10-15 сантиметрів, а ширина – ширше лопаті десь на 3 сантиметри. Врахуйте, що відсутність лунок може ускладнити процес монтажу, однак будівельники вважають, що такий метод робить фундамент міцнішим. Важливо залишити поза увагою грунт навколо кріпильної конструкції – це обов’язкова умова якісного занурення. Приймайте рішення, грунтуючись на типі грунту на своїй ділянці – навіть в різних кварталах Києва він може відрізнятися.
  • Встановіть опорну конструкцію і за допомогою будівельної штанги вкрутити її в землю. Уважно контролюйте її вертикальне розташування. Проведіть виміри – рівень занурення повинен бути нижче середнього рівня промерзання грунту в холодну пору року. В Україні це зазвичай 30-40 сантиметрів.
  • Проведіть вирівнювання всіх опорних конструкцій. Для цього необхідно відзначити рівень кожної за допомогою нівеліра, а потім зрізати зайве за допомогою болгарки. Вирішення питання про те, як закрутити гвинтові палі – ще не все. Потрібно подбати про надійність такого фундаменту.
  • Наступний етап – заливка бетоном. Це дозволить підвищити міцність і знизити ймовірність корозії.
  • Для завершення монтажу необхідно приварити металеві пластини (близько сантиметра товщиною) і завершити ростверк (прикріплення свайне балки до пластини за допомогою болтів і зварювального апарату).


Самостійне загвинчування гвинтових паль – процес трудомісткий, однак достатньою простий. Вам необхідно уважно вивчити технологічні особливості і переконатися, що в наявності є всі необхідні інструменти – і все вийде!
Технологія установки гвинтових паль дозволить швидко створити надійний і довговічний фундамент на всіх типах ґрунту, поширених в Україні