Стрічковий фундамент на гвинтових палях

Будівництво надійного фундаменту – головне завдання, яке вирішується при зведенні капітальної споруди. Від його правильного вибору залежить доля будинку. Часто використовується комбінований вид, представлений стрічковим фундаментом на гвинтових палях. Обидві частини з’єднуються, створюючи одну несучу надійну конструкцію. Особливість такої конструкції в тому, що несучі стіни майбутньої споруди спираються на моноліт, а надійне з’єднання з грунтом забезпечують палі.

Особливості використання

Даний тип підстави застосовується, якщо відзначаються слабкі верхні шари грунту. Актуальний при великій кількості торф’яних домішок, перегною і інших сипучих сумішей. Може використовуватися на території, де грунт має збільшену щільність. Завдяки пристрою стрічкового фундаменту на гвинтових палях можна значно скоротити обсяг виконуваних робіт і загальну собівартість їх виконання.
Використовується стрічковий фундамент на палях і на територіях, де відзначається істотний перепад висоти. Його застосовують при зведенні:

 • Малоповерхових житлових будинків;
 • Котеджів;
 • Альтанок;
 • Гаражів;
 • Прибудов.

Палі рекомендовані в місцях, де земля схильна морозному пученію.

Плюси і мінуси

Стрічковий фундамент гвинтовий фундамент можна встановлювати практично в будь-який час року і при різній погоді. До його плюсів відносять:

 • запобігання негативних впливів руху грунту і його пученія;
 • невеликі терміни зведення;
 • можливість виконання установки без залучення складної техніки;
 • фінансова економія на матеріалах і техніці.

Є й деякі недоліки. До них відноситься складність створення практичного цоколя і обмеження максимальної ваги будівлі.

Різновиди

Є три основні різновиди стрічкового фундаменту, що зводиться на палях. Незаглиблений вид передбачає, що підстава моноліту збігається з нульовою відміткою. Нижче цього показника розташовуються безпосередньо металеві елементи. Цей тип ідеальний для альтанок, терас, будівель для зберігання інструменту та інших легких конструкцій.
Для територій з високим рівнем грунтових вод і там, де допускається підтоплення, актуальний мелкозаглубленний фундамент. Його заснування сягає в землю на 20-30 см, решта підноситься вище нульового рівня. Цей фундамент підходить для будинків, створених з будь-яких видів матеріалів.
Останній різновид – висячий вигляд. При ньому монолітна стрічка розташована над рівнем землі і спирається на металеві елементи. Підстава передбачає проведення складних розрахунків, часто вимагає залучення фахівців. Застосовується при рухливих, болотистих зонах або на ділянках зі складними гідрогеологічними умовами.

Можливість зміцнення

Часто виникає питання про те, чи можна на свайно-гвинтовий фундамент робити стрічковий фундамент. Про це варіанті кажуть, як про сам надійному фундаментному гібриді. Якщо будинок вже стоїть, то проведення робіт вийде дорого. У пальового гвинтового підстави на піску найвища несуча здатність, тому якщо палі встановлені правильно, в майбутньому проблем не виникне.
Зазвичай всі роботи виконуються на стадії будівництва, що дозволяє істотно заощадити кошти. Подумайте заздалегідь про те, чи потрібно і чи можна свайно-гвинтовий фундамент залити бетонною стрічкою. Палі можуть підбиратися різної довжини, форми і діаметра. Навантаження при такому підході розподіляється на стрічку. Це дозволяє уникнути негативного впливу рухомого грунту.

Проведення розрахунків

Без спеціальних знань і умінь зробити самостійні підрахунки буде складно. Часто цю роботу довіряють проектувальникам. Для проведення точного розрахунку потрібно:

 • Провести дослідження геології ділянки. Акцент робиться на структуру та склад грунту, глибиною її промерзання, відсутності грунтових вод і інші особливості.
 • Підготувати сам проект майбутньої будови з урахуванням максимально допустимих навантажень, ваги будівельних матеріалів і предметів, які планується поставити в будівлі.
 • Провести розрахунки з урахуванням ширини і глибини фундаменту будинку.

На підставі цих показників обчислюються параметри паль, глибина їх вкручування і особливості розташування.

Розрахунок паль і стрічки

Глибина паль визначається з урахуванням розташування твердого несучого шару і лінії промерзання ґрунту. Для виключення морозного обдимання металеві елементи заглиблюють нижче точки промерзання на 30 см. Мінімальна висота цоколя зазвичай становить 20 см. Це правило актуально для споруд на щільних землях.
Таким чином, відповідь на питання про те, чи можна гвинтові палі заливати стрічковим фундаментом, ствердна. Важливо правильно визначити і кількість стрічки. При зведенні шлакоблочних і цегляних будинків ширина стрічки вибирається в діапазоні 40-60 см, але висота ростверку не повинна бути менше 45 см. Інженерні обчислення проводяться з урахуванням стійкості конструкції до різних видів деформації.
Технологія зведення підстави цього виду проводиться традиційним методом, потрібно лише об’єднати монтаж паль і стрічки. В результаті вийде надійне підгрунтя для будь-яких типів грунтів.