Ростверк на гвинтових палях

Ростверк – каркас, що вмонтовується на спеціальних стрижнях. Актуальний для опори і правильного розподілу ваги споруджуваного об’єкта на палі і землю. Облаштування фундаменту палі без використання такого каркаса не допускається. Якщо всі роботи зроблені правильно, надійність фундаменту зростає в кілька разів.

Переваги та особливості використання

Для такого фундаменту потрібно менше вкладень. Цей тип являє собою конструкцію з паль, які заглиблюються в грунт нижче рівня її промерзання. З’єднуються вгорі за допомогою металевої або бетонної стрічки. Часто опори об’єднуються загальною плитою. Вона розташовується на рівні грунту або трохи вище.

Плюси

Ростверк на гвинтових палях:

 • актуальний для будь-яких грунтів;
 • зручний при зведенні об’єкту в місцях, де відзначається неоднорідний рельєф;
 • дозволяє менше витратити грошей на матеріали;
 • має підвищений термін експлуатації.


Фахівці відзначають, що проведення монтажу слабо залежить від погодних умов. Можливе здійснення робіт при температурах до-10 градусів. Цей свайно-гвинтовий фундамент з ростверком застосовується при пухких і слабких підставах і для будівництва будинків з будь-яких матеріалів.

При необхідності на майданчику можна організувати різну довжину опорних стовпів. Завдяки цьому будівництво може відбуватися на горбистих територіях. Роботи по установці проводяться так, щоб каркас не стикався з землею. Це забезпечує сухість стін, зменшує ризики проникнення гризунів в будинок.

Матеріали

Вибір обв’язки паль відбувається з урахуванням використовуваного матеріалу. Ростверки роблять:

 • із дерева;
 • металу;
 • бетону.

Фундамент на гвинтових палях з ростверком з дерева актуальний для створення будинків з невеликою кількістю поверхів. Часто застосовується для дач або житлових одноетажек з мансардою. Деревина псується при взаємодії з вологим ґрунтом, тому фахівці для виконання таких роботи застосовують матеріал, оброблений особливими покриттями. Вони не допускають гниття, надають дереву гідрофобні властивості.

Металевий каркас актуальний для масивних конструкцій, наприклад, з цегли, металоконструкцій. Всі з’єднання не тільки зварюють між собою, а й додатково зміцнюють із застосуванням болтів. Завдяки цьому конструкція стає міцнішою, зменшується ризик появи на підставі тріщин, розривів. Розмір підбирається швелера може бути різним. Зазвичай для осей застосовуються найбільші варіанти.

Бетонний ростверк на гвинтових палях підходить для споруд з колод, піноблоків та інших важких матеріалів. Для робіт використовується металева арматура, дріт, сам бетон і опалубка. За потужністю зводиться конструкція не поступається стрічковому бетонній основі, але за рахунок застосування паль установка відбувається швидше. Непластичний матеріал, застосовуваний для будівництва, завдяки технології, не дає прогинів при пікових короткочасних навантаженнях. Фундамент на гвинтових палях з бетонним ростверком відноситься до самого затребуваним типом.

Види обв'язки

Обв’язка ділиться на три основних види:

 • підвішена,
 • наземна,
 • заглубленная.


Підвішений тип знаходиться на певній відстані від землі, застосовується при будівництві об’єктів з невеликою вагою. Актуальний, коли підстава знаходиться в будь-якому типі землі. Особливість полягає в необхідності утеплення вільного простору, яке виникає між землею і самим фундаментом.

При наземному типі актуально застосування піщаної подушки або з додаванням гравію. Обв’язка організовується на непучиністих грунтах. Якщо не дотримуватися цього правила, тобто всі ризики відриву її від фундаменту.

Ще один вид застосовуваної обв’язки – заглиблена. Вона представлена ​​стрічковим фундаментом, в основі якого знаходяться палі. Цей гвинтовий фундамент з ростверком відноситься до найдорожчим, тому застосовується лише в ситуації, коли планується будівництво важкого будівлі, є грунти зі зниженою несучою здатністю.

Розрахунки і установка

Фундамент прослужить довго, якщо правильно провести розрахунки. Вони стосуються обчислення навантаження на кожну окремо взяту палю і на їх загальну кількість. Важливо враховувати кліматичні умови, специфіку грунту, особливості місцевості та інші тонкощі. Тому довірте роботи фахівцям. Вони проведуть виміри і підрахунки з урахуванням всіх нюансів.

Якщо роботи по геодезичним випробуванням не проводяться, то визначити точні величини буде неможливо. Для проведення дослідження на ділянці буриться отвір в грунті для взяття і аналіз проб. Після цього розробляється проект з урахуванням:

 • глибини занурення;
 • діаметра і кількості паль;
 • схеми їх розташування.


За ростверку виявляється найбільш підходяща форма, метод армування, стійкість і діаметр. Висота каркаса виявляється з урахуванням ваги споруди, рівня сдимистості землі.

Установка

Пристрій ростверку на гвинтових палях починається зі зняття родючого шару грунту і вирівнювання ділянки. Після проводиться розмітка кордонів майбутньої споруди. Після цього розмічаються місця для установки паль. Далі види робіт будуть залежати від використовуваних паль. До популярних різновидів відносяться гвинтові або буронабивні. Наступним етапом починається влаштування ростверку, установка закладних деталей і заливка бетону.

Правильна установка ростверку на палі визначає несучу здатність фундаменту. Тому проведення робіт варто довірити фахівцям.