Як вибрати свайно-гвинтовий фундамент?

Підбір гвинтових паль під фундамент – відповідальний процес. Від нього залежить міцність всієї споруди. При виборі враховується багато параметрів, але акцент робиться на те, яка буде навантаження.

Гвинтові палі дозволяють проводити роботи без використання складної або дорогої техніки, тому зелені насадження залишаються цілими. Стрижні мають тривалий термін служби, дозволяють відразу ж почати роботи, пов’язані зі зведенням будинку. Пальово-гвинтовий фундамент допоможе і заощадити, оскільки за ціною він дешевше інших видів підстав.

Вибір гвинтових паль за видами

Є різні типи паль, наприклад, для садових і дачних будинків зазвичай використовуються гвинтові або буронабивні різновиди. Забивні елементи актуальні для житлового чи промислового будівництва. Проведення таких робіт передбачає сваєбойних техніку.

Визначаючись, як вибрати свайно-гвинтовий фундамент, вивчіть всі види класифікації. Стрижні поділяються:

 • способом
 • виготовлення;
 • конфігурацією перетину;
 • спрямованістю;
 • розташуванням.

Вибір гвинтових паль по діаметру

Для організації фундаменту оцінюється несуча здатність кожного стержня. Вона залежить від діаметра. Чим він більший, тим істотніше вага витримає вся конструкція. Найбільш поширені моделі від 57 до 200 мм. Якщо організовується паркан із сітки або паркану, підійде підставу з діаметром 57 мм. Для альтанки або при зведенні важких зборів доцільно застосування 76 мм. Для заснування дерев’яного будинку, пірсу – від 110 мм.

Коли потрібно побудувати будинок на складному грунті з дерева, цегли, газобетону, то застосовуються стрижні з діаметром в 159 мм. Для багатоповерхівок з цегли, таунхаусів цей показник зазвичай більше. При будівництві великих промислових об’єктів діаметр може доходити до 325 мм.

Види наконечника

Роблячи вибір гвинтових паль, враховується тип наконечника. Він буває литим і звареним. Перший тип передбачає, що зварений шов знаходиться на стику стовбура і наконечника. Такий підхід підвищує стійкість матеріалу виготовлення до корозії. Експерти відзначають, що такий різновид вимагає більше зусиль при виконанні робіт вручну. Обумовлено це товщим видом наконечників, різнорідної товщиною кожної лопаті.

Зварений наконечник приварюється до стовбура. Ця модель дешевша. Важливо вибрати продукцію у якісного або відомого виробника. Якщо лопать буде приварена до стовбура з помилками, то стрижень може встати нерівно. Це негативно позначиться на надійності всього підстави. При угвинчуванні в грунт погано приварений елемент має всі шанси відірватися або деформуватися. Надалі це стане причиною осідання всієї споруди.

Вибір покриття гвинтових паль

Термін експлуатації фундаменту становить 80-100 років. Звичайна сталь при впливі землі може покритися іржею через кілька років. Тому технологія виготовлення металевих паль дозволяє використовувати різні способи захисту. Для зовнішньої обробки використовуються:

 • Полімерні покриття. До них відноситься епоксид і поліуретан. Перший застосовується давно, він надійно захищає поверхню від вологи і хімічних речовин. Поліуретан має кращу «зчепленням» з повним правом.
 • Оцинковка. Це спосіб нанесення на палі шар цинку. Забезпечує максимальний термін служби підстави. Використовується гаряче і холодне цинкування. У першому випадку паля повністю занурюється в розчин з розплавленим цинком.
 • Подвійний захист. При цій технології використовують цинк, після нього – додатковий шар антикора. Цей метод забезпечує максимальний захист, продовжуючи термін служби паль до 120 років.

Особливості вибору

Визначаючи, які гвинтові палі краще, експерти рекомендують:

 • перевіряти документацію виготовлювача;
 • не купувати стрижні з шовного труби;
 • вибирати варіанти з литим наконечником з лопатою 14 мм.


Заздалегідь розраховується збірна навантаження. Вона складається з ваги конструкцій, меблів, обладнання і предметів інтер’єру. Зазвичай для виконання підрахунків застосовуються СНиП.

Довжина паль

Часто про цей показник забувають перед покупкою. Він залежить від висоти фундаменту і складається з висоти оголовка, глибини залягання твердих порід, висоти цоколя. Вибір довжини визначається геологічними особливостями ділянки.

На вибір довжини впливають і граничні навантаження. При зведенні бань і гаражів вистачає стрижня з висотою 2 м. Житлові будинки вимагають вибір металевих елементів з висотою від 2,6 м.

Питання з вибором гвинтових паль фахівці повинні вирішувати на стадії проектування. Це допомагає домогтися кращого співвідношення між якістю і фінансовими витратами, пов’язаними з організацією фундаменту.