Обв'язка пальового фундаменту

У процесі зведення будівель на нестійких грунтах застосовують фундамент палі. Він відрізняється надійністю, прийнятною вартістю. Багато хто вибирає його і за швидкість монтажу. Під час процедури палі вкручують в грунт. Для додання конструкції підвищеної стійкості стрижні об’єднують. Обв’язка гвинтових паль може виконуватися із застосуванням різного матеріалу. Таке з’єднання особливо актуально, коли зведення будинку буде відбуватися на ділянці з нерівним рельєфом або на схилі.

Матеріали для проведення робіт

Обв’язка фундаменту на гвинтових палях відбувається з урахуванням типу будови, фінансових можливостей і кліматичних умов. Зазвичай використовуються:

 • метал,
 • дерево,
 • бетон.

Всі вони допоможуть запобігти розхитування під впливом вітрової та інших видів навантажень, що виникають в процесі активного використання будівлі.

Метал

Часто використовуються профільовані труби. Вони виконують функції проміжної ланки між опорами і основного каркасу споруди. Пальово-гвинтовий фундамент при обв’язці виходить надійним. Метал використовується:

 • для паль, які виступають над землею на висоту від 0,8 м;
 • якщо в процесі використання споруди виявлені недоліки в проектних розрахунках;
 • при реконструкції було вирішено звести додатковий поверх;
 • при проектуванні будинку було розраховано неправильна кількість потрібних стрижнів.

Іноді виникає питання про те, чи потрібно обв’язувати гвинтові палі швелером. Його застосування доцільно для зведення каркасного будинку, споруди на 2-3 поверхи з СИП-панелей.

Технологія істотно підвищує несучу здатність фундаменту. Сама конструкція стає підвищеної жорсткості, а невелика вага не допускає перевантаження. Про те, який швелер використовувати на гвинтовому фундаменті, вам завжди підкажуть фахівці після проведення попередніх розрахунків.

Дерево

Обв’язка гвинтового фундаменту може відбуватися із застосуванням дерева. Будівельних нормативів допускається застосування цілісного дерев’яного бруса або виду, зшитого з декількох дощок. Набірний брус якісно може замінити цілий, а за деякими характеристиками перевершити його. Невеликі будови можуть доповнюватися дощаній обв’язкою, що припускає застосування складових балок.

Незалежно від обраного типу:

 • додатково забезпечується гідроізоляція матеріалу;
 • брус обробляється протипожежними складами;
 • прикріплюють матеріал до оголовка сантехнічними болтами з дублюванням скобами.

Допускається, що мінімальна відстань між палями буде витримано в 250 см, а мінімальне – 50 см.

Бетон

Обв’язка гвинтових паль бетоном застосовується рідше, оскільки створення ростверку з цього матеріалу займає багато часу, вимагає уважності і неухильного дотримання технології на кожному етапі. Такий підхід є актуальним, якщо планується звести великий і важкий будинок.

По периметру стін монтується опалубка з максимально міцним дном, яке витримає масу заливається бетону. Після укладається гідроізоляція.

На наступному етапі мати армування майбутньої конструкції. Процес починається з самих металевих елементів. Всередину встановлюються прути з арматури. Вони заздалегідь погоджуються перемичками в каркас. Решта армована конструкція встановлюється після того, коли бетон застигне в палях. До прутів приєднується каркас ростверку. Така обв’язка будинку на гвинтових палях має деякі нюанси, тому отримаєте консультацію фахівців.

Переваги та особливості

Описуваний тип фундаменту відрізняється підвищеною міцністю і стійкістю, тому питання про те, чи потрібно обв’язувати гвинтові палі, вирішується в індивідуальному порядку. Будівельники кажуть про те, що такі дії дозволяють посилити підставу, звести масивні споруди, в тому числі на складному грунті. Можна застосовувати такий підхід для підвищення довговічності будівлі, що будується.

До плюсів отриманого фундаменту відносяться:

 • невеликі трудовитрати при проведенні робіт;
 • відсутність усадки фундаменту;
 • доступність проведення діяльності поблизу зелених насаджень і підземних комунікацій.

Особливості

Зв’язка гвинтових паль вимагає точності дій. Неприпустимо застосовувати обв’язувальні або армуючі матеріали, які б не відповідали позначеним в проекті. Спроба заощадити може привести до серйозних наслідків.

Потрібна додаткова обробка матеріалів. У зворотному випадку є ризик зіткнутися з корозією матеріалів, швидким руйнуванням фундаменту. Всі ці фактори зменшать термін його безпечної експлуатації.

При виборі, чим краще обв’язувати гвинтові палі, заздалегідь вивчіть нормативні документи, СНиП, ГОСТ та інші.