Монтаж свайно-гвинтового фундаменту своїми руками

Свайний гвинтовий фундамент популярний серед людей, які вирішили побудувати власний будинок. Є розроблені технології установки, порушення правил може стати причиною подальших проблем з цим видом підстави.

Установка фундаменту на гвинтових палях актуальна при близьких підземних водах, пухкому шарі грунту. Підходить для малоповерхових будинків, при організації садових споруд, парканів, альтанок та інших об’єктів. Паля має просту конструкцію: стовбур, лопаті і оголовок, тому схожа зі звичайним шурупом. При правильному розрахунку кількості таких елементів можна забезпечити довговічну, міцну опору, яка здатна витримувати високі навантаження.

Переваги установки

Одна з переваг – вартість виконання робіт. Пристрій фундаменту на гвинтових палях обійдеться дешевше, ніж будь-якого іншого. Підстава відрізняється підвищеною несучою здатністю. До плюсів відноситься:

мінімальний обсяг робіт на землі;
продовження будівництва в день монтажу металевих елементів;
відсутність впливу рівня підземних вод;
стійкість до перепадів температур;
можливість організації якісної вентиляції підвалу.

Якщо вибрати якісні будівельні матеріали, то палі можна буде застосувати повторно. Для цього проводиться їх акуратний демонтаж без порушення верхнього захисного покриття. Тривалість експлуатації фундаменту становить понад 100 років. При забезпеченні додаткового захисту від корозії цей показник збільшується ще на 50 років. Без застосування техніки будівництво фундаменту на гвинтових палях займе не більше трьох днів.

Розрахунок і підготовка

Перед установкою підстави проводиться точний підрахунок. Для зазначеного типу потрібно враховувати показники навантаження, яке може витримати один елемент, вага споруди і глибину промерзання ділянки. При розрахунку відбувається визначення точного обсягу металевих елементів, відстань між ними, діаметр. Сам процес розрахунку вимагає певних знань, тому для нього зазвичай використовуються онлайн-калькулятори.

Фахівці говорять про те, що всі величини бажано брати з запасом. Більше матеріалу знадобиться для слабких і рухливих грунтів, оскільки навантаження на один елемент повинна бути невеликою.

Глибина розташування кожного елемента повинна вибиратися більше глибини промерзання землі. Завдяки цьому в зимовий період елементи залишаться на місці і не будуть виштовхнуті. При болотистих, торф’яних та інших подібних грунтах технологія будівництва фундаменту на гвинтових палях передбачає, що глибина повинна доходити до «хорошою» землі.

Вибір паль

Для створення надійного підстави враховуються такі показники:

  • спосіб монтажу кожного елемента;
  • діаметр лопатей;
  • довжина ствола;
  • товщина стінок;
  • якість наконечника;
  • особливості захисного шару.

Специфічний різновид – металевий елемент без гострої частини. Вона актуальна для роботи на піску, щільних грунтах і в умовах постійно промерзлій грунту. Паля всередині порожня, наповнюється грунтом при зануренні. Це спрощує процес монтажу і не вимагає додаткового бетонування.

Підготовка

Для розташування паль знімається верхній шар землі разом з рослинністю. Іноді використовується невеликий бур, щоб металевий елемент легко увійшов в землю. Можна використовувати і звичайну лопату.

Виробляється розмітка території, перевірка паралельності всіх ліній і наявність точних прямих кутів. Встановлюючи гвинтовий фундамент своїми силами, спочатку позначте кути, місця примикання несучих конструкцій. Решта палі рівномірно розподіліть по лініях. Якщо залишаються дуже великі проміжки, то варто задуматися над проміжними елементами для підтримки балок.

Занурення паль

Є два основні методи занурення: ручний і механічний. Перший варіант передбачає використання тонких елементів або зведення допоміжних споруд. Для житлових будинків зазвичай застосовується будівельна техніка. Без неї якісно монтувати палі з діаметром від 108 мм вручну складно.

Визначаючи, як робиться гвинтовий фундамент, враховуйте і занурення з дотриманням вертикалі, заданих параметрів зусилля. Монтаж фундаменту починається з установки кутів. Після натягується шнур, виставляються інші елементи. Перед початком монтажу чергового елемента шнур варто прибирати для дотримання техніки безпеки.

Відхилення гвинтових паль від прямої лінії стіни не повинно перевищувати 1-2 см. Чим точніше будуть дотримані показники, тим простіше буде надалі робити обв’язку.

Вгорі кожного металевого елемента є отвори. У них встановлюються труби, замінюють важіль. Для визначення, як правильно зробити свайно-гвинтовий фундамент, бажано використовувати зусилля трьох чоловік. Двоє робітників виконують вкручування в землю шляхом пересування по колу, а третій майстер контролює вертикальний рівень палі із застосуванням рівня.

Наступний етап – розмітка горизонтального рівня і обрізка труб. Остання операція виконується з використанням болгарки. Якщо з якої-небудь причини глибина закладки перевищує довжину палі, її нарощують. Для цих цілей використовують муфту. Її діаметр повинен бути більше. Порядок дій:

Встановлюється і вирівнюється муфта.
Елемент фіксується з використанням зварювання.
Вставляється наступна металева деталь.
Ретельно закладаються шви.
Ділянки обробляються засобом від корозії.

Вирішуючи, як побудувати свайно-гвинтовий фундамент, потрібно не забути про металеві оголовки. Їх приварювання здійснюється по шнуру. Всі маніпуляції виконуються рівно, оскільки поверх фундаменту може встановлюватися дерев’яна обв’язка. Оголовки втрачають свою актуальність, якщо обв’язка буде металевою, оскільки для роботи буде застосовуватися зварювання.

Бетонування паль

Елементи, які вже вгвинтили, зазвичай бетонують. Для цього в труби розчин вливається за допомогою воронки. Остання допомагає розподілитися йому послідовно і рівномірно. Після бетон ущільнюють арматурою до повного зникнення повітряних порожнин. Бетонування дозволяє:

підвищити міцній конструкції;
збільшити її несучу здатність
убезпечити труби від внутрішньої корозії.

Часто виникає питання про те, як встановити гвинтовий фундамент без використання бетону. Іноді його замінюють піщано-цементним розчином. Принцип роботи аналогічний бетонування. Для прискорення застигання 20 см стовбура засипаються сухою сумішшю. Такий підхід дозволяє проводити роботи в будь-який час року.

Свайний гвинтовий фундамент за технологією будівництва дозволить отримати надійне споруду. В процесі робіт слід постаратися уникнути помилок. Наприклад, неправильний розрахунок несучої здатності стане причиною зайвих витрат і руйнування підстави. Для виконання робіт варто використовувати якісні палі, тому віддавайте перевагу надійним виробникам.

Якщо виникають питання про те, як встановлюється свайно-гвинтовий фундамент, вивчіть нормативні акти і стандарти. Це допоможе виконати монтаж без помилок.